GLAS OCH KERAMIK / Glas / Glasservisdelar 14346165
*
nr 1434 6165
Glasservisdelar
modell Helga, olika, ca 35 delar. Höjd: 10-18 cm
Kondition: nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2021
kl 19:43:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 19:33:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas glasservisdelar modell helga olika rödvinsglas vinglas vitvinsglas
-
5117 Glasservisdelar
44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:34
*
Glasservisdelar
Kondition: nagg
nr 1434 6165
Glasservisdelar
modell Helga, olika, ca 35 delar. Höjd: 10-18 cm
Kondition: nagg
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 19:33:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas glasservisdelar modell helga olika rödvinsglas vinglas vitvinsglas
-
5117 Glasservisdelar
44 delar, Kosta Boda Skruf. Höjd: 9-23 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:34